19. júla 2016

PSYCHOLÓGIA FARIEB. Čo znamená ktorá farba na podvedomej úrovni ?

Má každá farba svoj význam?

Experiment: fakt alebo mýtus ?


Odborníci pri jednom experimente zistili zaujímavú vec: pri pokuse doniesli do miestnosti vymaľovanej na modro slepých ľudí, ktorým ihneď po vstupe klesla telesná teplota. Potom ich zobrali do oranžovej miestnosti a telesná teplota im stúpla. Obe miestnosti boli rovnako vykúrené. Náhoda? Určite nie. 
Odborná štúdia zistila, že touto terapiou môžu do istej miery liečiť aj slepých ľudí, čo je jednoznačným dôkazom pôsobenia vlnovej dĺžky farebnej škály a nie pocitov a vnemov

Po prečítaní nasledovných riadkov zrejme pochopíš, prečo obchodné reťazce, obchody, firmy či obaly výrobkov používajú určité farby v rôznych kombináciách. Nie je to samozrejme náhoda, má to svoje opodstatnenie. Takže, ktorá farba čo znamená pre naše podvedomie?
Biela farba

Táto farba symbolizuje čistotu, nehu, nevinnosťchlad, nedráždivosť. Preto je aj sprevádzaná na svadbách a pri narodení detí. V reklamách napríklad na prací prášok navodzuje pocit čistoty a mäkkosti, hlavne v kombinácii s modrou farbou. Biela sa často využíva v modernom minimalistickom dizajne. Jej jednoduchosť vytvára absolútne nadčasový dojem. Mnohí ju preferujú ako farbu stien v ich domácnostiach a kanceláriách kvôli jej neutralite - preto nepodporuje fantáziu u jednotlivca. Dokonca biela farba podporuje úprimnosť a je to sterilná farba.


Čierna farba 

Akýmsi protipólom bielej je práve čierna (presne ako v znaku jin a jang). Čierna farba je farba mnohých tvárí. Spája sa so smrťou, zlom, osamelosťou, smútkom. Je to aj farba sily, depresie, elegancie, tmy a anarchie. Ľudia, ktorí nosia čierne oblečenie v značnej miere, spravidla niečo skrývajú pred okolitým svetom (či už kilá navyše alebo aj emócie). No na druhej strane čierna pôsobí aj elegantne vznešene. V reklamách sa využíva hlavne na označenie drahých luxusných produktov, ktoré majú vysokú kvalitu a sú veľmi atraktívne. Môžeme sa s ňou stretnúť napríklad pri etikete na drahé vína, drahých čokoládach alebo parfumov. Čierny obal produktov podvedome vnímame ako ťažký na rozdiel od bieleho.
Psychológovia tvrdia, že aj tých, čo ju považujú za elegantnú farbu, raz chytí depresia kvôli jej vlnovej dĺžke. Čierne oblečenie, resp. spodné prádlo neodporúčajú nosiť ani zástancovia alternatívnej medicíny z dôvodu možných zdravotných ťažkostí pôsobením energiou čiernej farby.


Hnedá farba

Ide o prírodnú farbu. Je teplá, upokojujúca (podľa odtieňa), v interiéroch bez dostatku slnečné svetla však pôsobí depresívne. Ak máte oblečené hnedé šaty, stávate sa dôveryhodným a táto farba na odevoch povzbudzuje ku komunikácii s nositeľom. Je to farba zeme, istoty, stability a preto je veľmi vhodná do interiérov. Ak sa k tomu pridá prírodný materiál je dobrá atmosféra zaručená. Priveľa hnedej však môže človeka unudiť. V niektorých krajinách sa používa ako farba uniforiem (policajti, vojaci...)

Žltá farba

Žltá je farba optimistická, kreatívna farba, ktorá sa často používa do výkladov, obchodov, aby upútala pozornosť potenciálnych zákazníkov. Obchodné reťazce ju radi používajú aj pri akciových cenách v kombinácii s červenou alebo čiernou. Táto farba charakterizuje pocit slobody, nádeje, energie a humoru. Platí pri nej rovnaké pravidlo ako pri červenej - menej je niekedy viac. Žltá je zároveň farbou svetla, osvietenia a následne porozumenia. V minulosti králi túto "farbu slnka" radi spájali so zlatou - ako symbol hojnosti, bohatstva, zlata, prosperity honosnosti.
Je to teplá farba, povzbudzuje sebavedomie. V miestnosti vytvára falošný pocit tepla. Bolo vedecky dokázané, že v školách so žltými triedami sú deti veselšie, radšej sa učia. Táto farba je ideálna pre ľudí s chorým žlčníkom. Mali by ju preferovať ľudia, ktorí majú sklony k melanchólii a depresii.


Oranžová farba

Opäť teplá a pozitívna farba. 
je prehrievajúca, je farbou pokory učenia, svojmu nositeľovi získava sympatiu. Miestnostiam prepožičiava slávnostný ráz. Ak chcete vizuálne otepliť severnú stenu miestnosti, umiestnite tam dekoráciu alebo obraz s prevládajúcou oranžovou farbou.Zelená farba

Zelená je pochopiteľne farba prírody - Zeme. Navodzuje podvedome veľmi príjemné pocity ako kľud, harmónia, nádej, pokoj, čerstvosť, oddych, mladosť a zdravie. Z tohto dôvodu väčšinou je možné v nemocničných zariadeniach vidieť zelenú farbu na stenách a izbách. Podvedome totiž upokojuje čakajúcich pacientov.
Na kobercoch a podlahách pôsobí močopudne, na stenách vytvára dojem chladu. Oblečenie dodáva optimistický vzhľad, najmä v hráškových odtieňoch. Pozor - pleť pri nej získava nezdravý nádych, preto treba použiť viac líčidiel. Zelená je výbornou psychoterapiou v predoperačný i pooperačných stavoch. Zelená má antiseptické účinky, ničí choroboplodné zárodky a baktérie. Je vhodná najmä do WC, - lieči črevné zápaly, upravuje stolicu a keď ju vnímame pri prechádzke v prírode, stimuluje celý organizmus. Pri ochoreniach zraku stačí priložiť hocijaký lístok z prírody na oči a nechať otvorené a cez tento zelený filter sa pozerať, 10-20 minút denne. Ideálne je mať v izbe aspoň 1 živý kvet.
Zelená je zároveň farba zdravých produktov, sviežich fresh nápojov a potravín. Niektorí ľudia vnímajú podvedome potraviny, ktoré majú zelený obal za veľmi nízko kalorické, bio a bez tuku. V kozmetike zase poukazuje na používanie prírodných zložiek namiesto ropných produktov. Táto farba je najviac preferovaná v zdravotníctve a pri ekologickom podnikaní.
Rada: pri vírusových ochoreniach si obleč zelené oblečenie.Modrá farba

Táto farba symbolizuje bohatstvo, úprimnosť, dôveru, súdržnosť a pocit bezpečia. Je to chladná farba, no je upokojujúca a farba myslenia. Preto ju radi používajú v logách bánk, poisťovní, finančných inštitúcií, no dokonca aj v logách politických strán (modrá je dobrá). Dáva ľuďom podvedome najavo, že: "Dôveruj nám, Tvoje peniaze sú u nás v bezpečí."
Svetlomodrá farba vyvoláva teplo a príjemné pocity, zatiaľ čo tmavomodrá na nás pôsobí chladne a neútulne. Modrá sa považuje za najľadovejšiu farbu, aj pre preto sa využíva najmä pre obaly mrazených potravín
V reklame sa modrá využíva pre vyjadrenie kvality a prípadne aj čistoty. Modrá bola kedysi ženskou farbou harmónie a vernosti, rozľahlosti a pokoja. Dnes ju vďaka móde pre deti vnímame ako chlapčenskú farbu.

Dá sa touto farbou ochladiť aj príliš slnečný prekúrený byt. Bledomodrý interiér pôsobí veľmi príjemne na ľudí s horším zrakom a hudobne nadaných jedincov. Pri zlom krvnom obehu sa neodporúča dávať ju na podlahové krytiny a posteľnú bielizeň. Nie je vhodná na severné steny, do chladných bytov a v tmavých odtieňoch by mohla v kuchyni spôsobiť nechutenstvo. Modré tienidlo lampy rozhodne nepatrí do spálne.
Rada: pokiaľ máš vysoké teploty, obleč si modré oblečenie.Červená farba

Červená je známa ako energická farba, ktorá predáva produkt a zvyšuje túžbu po produkte. Pre marketingové účely je priam perfektná. Symbolizuje lásku, živosť, energiu, nebezpečenstvo, stabilitu, krv, hnev, zmyselnosť, nadšenie a vášeň, sexuálnu túžbu, temperament a chuť do jedla. Preto červený obrus alebo tanier podporí chuť do jedla pri nechutenstve.
Keďže priveľa červenej farby má vplyv na svalové napätie, netreba jej mať veľa v miestnosti v podobe nábytku farby stien a pod. Kompromisom môže byť červené oblečenie alebo spodná bielizeň.
Vínová červená predstavuje luxus a eleganciu. Na veľkých plochách je v malom množstve prínosná a dokáže zaujať. No ak sa to s ňou preženie, môže na človeka pôsobiť agresívne a vyvolať strach. Červená púta pozornosť a burcuje nás k činom.
Práve preto si podniky s rýchlym občerstvením svoje prevádzky farbia na červeno. Zákazníkov núti rýchlo si vybrať jedlo a ponáhľať sa preč. Rôzne štúdie tiež ukázali, že červená má na ľudí fyzický vplyv, zvyšuje srdečný tep a tlak. Zaujímavé je tiež to, že do 20-tych rokov minulého storočia červená spolu s ružovou farbou vyjadrovali mužskosť
Rada: ak máš nádchu, prehrej sa v červenom oblečení alebo červenej prikrývke.


  Ružová farba

Ružová je nežná, ozdravujúca, materinská, upokojujúca, láskavá farba.


  Fialová farba

Je slávnostná, magická, podporuje rozvoj intuície, ale môže vzbudiť aj nenávisť okolia. Nenávidia ju psychicky labilní ľudia, naopak milujú ju ľudia s hlbokým vzťahom k hermetickým vedám.
Čoraz populárnejšia v dnešnej dobe je fialová v podobe levandulových dekorácií v interiéri či exteriéri. Fialovú levandulu môžeme považovať za kvet tohto milénia.


  A ktorá je Tvoja obľúbená farba?

Túto problematiku výborne popísala aj firma Plotbase, ktorá na svojom webe spomína, že dokonca aj správny výber farby do izby má svoj význam a prináša konkrétnu emóciu.


A ako to využiješ vo svoj prospech v zdraví, harmónií či podnikaní Ty ?
Andrea Urbašíková

Certifikovaná Lektorka psychológie Neuro-Linguistického Programovania (NLP Practicioner), Školiteľka, Organizátorka detských eventov a autorka OZ: "Som šťastné dieťa !"


"Pokiaľ si v Tvojom živote pomohol aspoň jednému človeku, tak Tvoj život má zmysel."
                       (Muhammad Ali)


mobil: +421 918 538 575
e-mail: andrea.urbasikova.nlp@gmail.com

REFERENCIE si pozri kliknutím SEM:TOP najčítanejšie články:
POZOR! Duchovné príčiny všetkých chorôb. Na čo Ťa v živote upozorňuje daná choroba ?           


                                                                    Najväčší jed pre Tvoj organizmus! No cukor to nie je! Konzumuješ túto potravinu často ?


                                                                                                                   POZOR! 20 vecí, ktoré ľudia najviac ľutujú na smrteľnej posteli! Robíš ich aj TY ? (2. ČASŤ)VIDEO: Viem, prečo neznášaš JESEŇ ako tisícky iných ľudí ! Tu je pravý dôvod:


                                                           50 múdrych rád od starčeka.Tá 48-ma Ťa dostane!                                                                                                                                    PSYCHOLÓGIA FARIEB. Čo znamená ktorá farba na podvedomej úrovni ?


VAROVANIE! Opakované DIÉTY: Mozog už nevie, že má chudnúť! Ako z toho rýchlo von ?6. júla 2016

POZOR! Duchovné príčiny všetkých chorôb. Na čo Ťa v živote upozorňuje daná choroba ?

Hovorí sa, že každá choroba niečo znamená na duchovnej úrovni. Zdravotné "výzvy" nás akoby upozorňujú, aby sme v živote niečo zmenili. V opačnom prípade, budeme na tom rovnako alebo ešte horšie.
Zdravie so šťastím idú roka v ruke vedľa seba. Pokiaľ máš zdravie, máš zároveň aj šťastie a naopak. Odhalila som abecedne zoradené najčastejšie choroby a k nim sú aj pozitívne tvrdenia, ktoré Ti pomôžu na odštartovanie, aby si mal krajší aj zdravší život. Tak tu ich máš, nech sa páči, prajem príjemné, no zároveň poučné čítanie:

Čítaj tiež: Po zjedení tejto zeleniny Tvoje telo spáli viac kalórii, ako prijímeš. O ktorú SUPER zeleninu ide?
Absces – vred
Nepríjemné myšlienky o krivdách, urážkach a pomste.
Pozitívne tvrdenie: Dovoľujem svojim myšlienkam, aby sa oslobodili.
Afty
Nevyslovené jedovaté slová a obviňovanie.
Pozitívne tvrdenie: Vo svojom láskyplnom svete vytváram len a len radostné zážitky.
AIDS
Zavrhnutie seba samého, sexuálna vina, zakorenené presvedčenie, že nemám žiadnu hodnotu.
Pozitívne tvrdenie: Som dokonalým stelesnením života, ktoré pochádza od Boha. Teším sa zo svojej sexuality a z toho, čím som, mám sa rád.
Akné
Odmietanie seba samého a odpor voči sebe.
Pozitívne tvrdenie: Som stelesnenie života, ktorý pochádza od Boha. Teším sa zo svojej sexuality a z toho, akým som úžasným človekom, mám sa rád.
Alergia
Na koho sme alergickí? Sebaodmietanie.
Pozitívne tvrdenie: Svet je bezpečný a priateľský. Som v bezpečí, som uzmierený so životom.
Alkoholizmus

Pocit márnosti, viny a neschopnosti, zavrhovanie seba samého a tzv. hádzanie flinty do žita.

Pozitívne tvrdenie: Žijem v prítomnosti, každý okamih je nový a vážim si sám seba, mám sa rád a som so sebou spokojný.
Alzheimerova choroba
Túžba opustiť túto planétu a neschopnosť prijímať život aký je.
Pozitívne tvrdenie: Všetko prebieha v správnej chvíli, v správnom čase a priestore. Boh koná vždy správne.Anémia – chudokrvnosť
Nerozhodné a polovičaté postoje, málo radosti a strach zo života, pocit, že nemám žiadnu hodnotu.
Pozitívne tvrdenie: Môžem sa naplno tešiť zo života, je to bezpečné a mám rád život.
Angína
Strach a potláčané emócie a tvorivosť.
Pozitívne tvrdenie: Moje dobro prúdi bez prekážok, vyjadrujem myšlienky pochádzajúce od Boha a som uzmierený.
Apatia

Vzdorovanie citom a umŕtvovanie seba samého, strach.

Pozitívne tvrdenie: City sú bezpečné, otváram a teším sa zo života.


Artérioskleróza
Vzdor, napätie, zaťatá úzkoprsosť, odmietanie dobra.
Pozitívne tvrdenie: Úplne sa otváram životu a radosti, na svet pozerám s láskou.
Artritické prsty
Túžba trestať, pocit previnenia a diskriminácie.
Pozitívne tvrdenie: Na svet hľadím s láskou a pochopením, všetky zážitky vystavujem lúčom lásky.
Astma priedušková
Potláčanie vlastných emócií, “dusivá láska”, neschopnosť dýchať sám za seba, potláčaný plač a pocit previnenia za to, čo sa odohráva v mojom blízkom okolí.
Pozitívne tvrdenie: 
Je bezpečné niesť zodpovednosť za svoj život. Som ochotný byť slobodným.
Astma, detská
Strach zo života.
Pozitívne tvrdenie: Toto dieťa je v bezpečí a je obklopené láskou a starostlivosťou.
Bedrá
Nesú telo v dokonalej rovnováhe a stimulujú pohyb vpred. Strach postupovať dopredu na základe dôležitých rozhodnutí, bezcieľnosť.
Pozitívne tvrdenie: Teším sa z každého dňa, som v dokonalej rovnováhe a v každom veku postupujem ľahko a s radosťou dopredu.
Besnota
Zúrivosť, presvedčenie, že odpoveďou na všetko je násilie.
Pozitívne tvrdenie: Vo mne aj v mojom okolí vládne pokoj a mier.
Bolesti – akútne
Túžba po láske a bezpečí.
Pozitívne tvrdenie: Mám sa rád a som so sebou spokojný, mám rád ľudí a oni majú radi mňa.
Bolesti – chronické 
Obviňovanie a vina si vždy hľadá trest.
Pozitívne tvrdenie: S láskou sa zbavujem minulosti, som slobodný a „oni“ tiež, v mojom srdci je teraz všetko v poriadku.
Bradavica
Vyjadrenie nenávisti, presvedčenie, že som škaredý.
Pozitívne tvrdenie: Úplne vyjadrujem lásku a krásu života.
Bradavica na chodidle
Zloba ako podstata chápania života, rastúce obavy z budúcnosti.
Pozitívne tvrdenie: Prirodzene a sebaisto kráčam vpred a dôverujem životu, oddávam sa toku života.
Bronchitída
Rozjatrené rodinné prostredie, hádky a krik alebo dusivé ticho.
Pozitívne tvrdenie: Vyhlasujem pokoj a harmóniu v sebe i vo svojom okolí, všetko je v poriadku.

Čítaj tiež: Ako vyzerá 200 kalórií v rôznych podobách ?


Celulitída

Lipnutie na neúspechoch z minulosti a neschopnosť vyrovnať sa s krivdami z útleho detstva a ťažkosti pri pohybe vpred, strach vybrať si vlastný smer.
Pozitívne tvrdenie: Odpúšťam si, odpúšťam všetkým a odpúšťam všetkému minulému, som slobodný.
Cukrovka
Túžba po tom, čo by bolo bývalo, keby bolo bývalo a sústavná potreba ovládať iných. Nesmierny smútok, zaťatosť.
Pozitívne tvrdenie: Tento okamih je plný radosti, rád si osladím život.
Cystická fibróza
Utkvelá predstava, že od života sa nedá očakávať nič dobré, sebaľútosť.
Pozitívne tvrdenie: Život ma má rád, mám rád život a prijímam ho naplno a slobodne.
Cysty
Spomienky na minulé bolestivé zážitky, neschopnosť odpustiť staré krivdy, falošný, nesprávny rast.
Pozitívne tvrdenie: Som rozhodný myslieť iba na krásne veci a mám sa rád.
Čeľusť – problémy
Zloba, hnev, túžba po pomste.
Pozitívne tvrdenie: Som rozhodný zmeniť spôsob uvažovania, ktorý mi privodil tento stav, mám sa rád a som so sebou spokojný, som v bezpečí.
Členok
Predstavuje pohyblivosť a smer.
Pozitívne tvrdenie: Ľahko sa pohybujem vpred životom.
Črevá
Miesto, kde sa telo zbavuje toxínov.
Pozitívne tvrdenie: Ľahko sa zbavujem všetkého, čo nepotrebujem.
Dermatomykóza – pleseň
Sklamanie z toho, že ma okolie neprijíma a neschopnosť postupovať prirodzene vpred.
Pozitívne tvrdenie: Mám sa rád a som so sebou spokojný, môžem sám sebe dovoliť ísť vpred a môj pohyb je bezpečný.
Dna – ochorenie kĺbov
Potreba dominovať, byť nadradený, netrpezlivosť a hnev.
Pozitívne tvrdenie: Som v bezpečí, som uzmierený so sebou i s ostatnými.
Duševná choroba

Útek od rodiny, únik pred skutočnosťou, uzavretie sa do seba, násilné odtrhnutie od života.
Pozitívne tvrdenie: Táto myseľ pozná svoju pravú totožnosť, je vyjadrením Božej tvorivosti.
Dutiny
Alergia na konkrétnu osobu, na niekoho blízkeho.
Pozitívne tvrdenie: Vždy ma napĺňa a obklopuje pokoj a harmónia, všetko je v poriadku.
Dýchacie problémy
Strach alebo odmietanie naplno prijímať život. Pocit, že nemám právo zaberať priestor či dokonca vôbec existovať.
Pozitívne tvrdenie: Mojím prirodzeným právom je žiť naplno a slobodne. Zaslúžim si lásku a chcem žiť naplno.
Dýchavičnosť
Strach a nedôvera v beh života, ustrnutie v detstve.
Pozitívne tvrdenie: Je bezpečné vyrásť a stať sa dospelým, svet je bezpečný a som v bezpečí.
Ekzém
Vnútorné protiklady, “psychická vyrážka”.
Pozitívne tvrdenie: Vo mne a v mojom okolí je harmónia, pokoj, láska a radosť.
Endokrinné žľazy
Zlé rozmiestnenie myšlienok podporujúcich rozhodnosť a aktivitu.
Pozitívne tvrdenie: Boh mi poskytuje všetky potrebné myšlienky, som aktívny, práve teraz, v tomto okamihu postupujem vpred.
Epilepsia
Pocit prenasledovania, zavrhovanie života a obrovský vnútorný boj, násilie proti sebe.
Pozitívne tvrdenie: Som ochotný vidieť život ako večný a naplnený radosťou, mám radosť zo života.Fistula
Strach, prekážka v procese zbavovania sa už nepotrebných vecí zo života.
Pozitívne tvrdenie: Som v bezpečí, bezvýhradne verím v tok života, život je tu pre mňa.
Frigidita
Strach, neprijímanie sexuálnej rozkoše a presvedčenie, že sex je niečo zlé, necitliví partneri.
Pozitívne tvrdenie: Mať radosť zo svojho tela je bezpečné a teším sa, že som žena.
Gastritída
Dlho trvajúca neistota a pocit, že zlý osud ma neminie.
Pozitívne tvrdenie: Mám sa rád a som so sebou spokojný, som v bezpečí.
Genitálie

Predstavujú ženský a mužský princíp.
Problémy: Obava, že nemám žiadnu hodnotu.
Pozitívne tvrdenie: Je bezpečné byť sám sebou, teším sa zo života, som dokonalý taký, aký som, mám sa rád a som so sebou spokojný.
Grganie
Príliš rýchle hltanie života.
Pozitívne tvrdenie: Na všetko, čo potrebujem urobiť, mám čas aj priestor.
Hemoroidy
Strach z termínov, zloba z minulosti, strach zbaviť sa bremena z minulosti.
Pozitívne tvrdenie: Zbavujem sa všetkého, čo nie je láska, na všetko, čo chcem urobiť mám dostatok času a priestoru.

Hluchota

Odmietanie, tvrdohlavosť, izolácia, čo nechceme počuť.
Pozitívne tvrdenie: Počúvam Boha a teším sa zo všetkého, čo môžem počuť, som súčasťou vesmíru.
Hnačka
Strach a odmietanie, útek pred niekým alebo niečím.
Pozitívne tvrdenie: Prijímam,asimilujem a vylučujem sa úplne normálne, som uzmierený so životom.
Hnisavá angína
Silné presvedčenie, že nemôžem požiadať o to, čo potrebujem.
Pozitívne tvrdenie: Mojím prirodzeným právom je uspokojiť všetky svoje potreby, s láskou a spontánne žiadam o všetko, čo chcem.
Horúčky

Zloba, rozhorčenie.
Pozitívne tvrdenie: Som spokojným a vyrovnaným stelesnením harmónie a lásky.

Hypofýza
Sídlo sebaovládania.
Pozitívne tvrdenie: Moja myseľ a moje telo sú v dokonalej rovnováhe, ovládam svoje myšlienky.

Hypoglykémia
Únava, vyčerpanosť, život je pre mňa príliš ťažkým bremenom.
Pozitívne tvrdenie: Som ochotný urobiť svoj život svetlým, ľahkým a plným radosti.
Chodidlá
Predstavujú chápanie seba samého, života, ostatných, tiež strach z budúcnosti a z ustrnutia na mieste.
Pozitívne tvrdenie: Všetkému jasne rozumiem, som ochotný meniť sa zároveň s časom, som v bezpečí a prirodzene kráčam vpred.
Cholesterol
Upchaté priechody radosti, strach prijímať radosť.
Pozitívne tvrdenie: Som ochotný mať rád život, radosť vo mne voľne prúdi a prijímať je bezpečné.
Chrápanie

Tvrdohlavé odmietanie zbaviť sa starých psychických návykov.
Pozitívne tvrdenie: Vypúšťam z mysle všetko, čo nie je láska a radosť, smerujem od minulosti ku všetkému novému, sviežemu a vitálnemu.
Chrbtica
Predstavuje životnú oporu.
Pozitívne tvrdenie: Viem, že mi je vždy oporou.
Chrbtica – bedrová
Vina, ustrnutie v problémoch minulosti, túžba mať od všetkého pokoj.
Pozitívne tvrdenie: Zbavujem sa minulosti, som slobodný, aby som mohol s láskou v srdci postupovať vpred.
Chrbtica – hrudná 
Nedostatok citovej opory, pocit, že ma nikto nemá rád, potláčanie prejavov lásky.
Pozitívne tvrdenie: Mám sa rád a som so sebou spokojný, život ma má rád a je mi oporou.

Chrbtica – krížová, kostrč

Strach z peňazí, nedostatok finančnej podpory.
Pozitívne tvrdenie: Verím v chod života, všetko čo potrebujem, vždy dostanem, som v bezpečí.
Chrbtica – krčná
Odmietanie vidieť druhú stranu problému, tvrdošijnosť a nepružnosť.
Pozitívne tvrdenie: Pružne a ľahko vidím všetky stránky problému, veci sa dajú robiť nekonečným množstvom spôsobov, som v bezpečí.
Chrbtica – zakrivená
Strach a snaha lipnúť na starých myšlienkach, nedôvera v život, nedostatok mravnej čistoty.
Pozitívne tvrdenie: Zbavujem sa všetkého strachu, verím v správny chod života a viem, že život je tu pre mňa. S láskou stojím rovno a vzpriamene.
Chrípka
Reakcia na všeobecnú negativitu a na negatívne presvedčenia, strach.
Pozitívne tvrdenie: Som mimo dosahu spoločenských predsudkov, nepodlieham žiadnym vplyvom.
Chronické choroby
Odmietanie zmien, strach z budúcnosti, pocit neistoty.
Pozitívne tvrdenie: Som ochotný rásť a meniť sa, vytváram si bezpečnú budúcnosť.
Chuť do jedla – nadmerná

Strach, potreba ochrany, odmietanie citov.
Pozitívne tvrdenie: Som v bezpečí a to, čo cítim, je bezpečné, normálne a prijateľné.

Impotencia
Sexuálny tlak, napätie, vina, spoločenské predsudky, nevraživosť voči bývalému partnerovi, strach z matky.
Pozitívne tvrdenie: S radosťou a spontánne nechávam pôsobiť silu svojho pohlavného princípu.
Infarkt
Vypudenie každej radosti z tela kvôli peniazom, postaveniu, funkcii a pod.
Pozitívne tvrdenie: Vraciam svojmu srdcu radosť, všetkému vyjadrujem lásku.
Infekcia
Podráždenosť, hnev, rozladenosť.
Pozitívne tvrdenie: Som rozhodný žiť v pokoji a harmónii. Tým, že sa o seba starám, starám sa aj o svojich blížnych, som k sebe láskavý a pozorný.
Ischias
Pokrytectvo, strach z peňazí a budúcnosti.
Pozitívne tvrdenie: Ustavične smerujem k svojmu vyššiemu dobru, moje dobro je všade a vo všetkom.
Kandidóza – pleseň u žien
Pocit roztrieštenosti, veľké sklamanie a priveľké nároky a nedôvera vo vzťahu k iným.
Pozitívne tvrdenie: Zasluhujem si v živote iba to najlepšie, mám sa rád aj ostatných, vážim si seba aj ostatných.
Kinetóza
Strach, že nemám všetko pod kontrolou.
Pozitívne tvrdenie: Svoje myšlienky ovládam v každej situácii, mám sa rád a som so sebou spokojný.

Klimaktérium


Strach, že ma už nikto nebude chcieť, obrovský strach zo starnutia, zavrhnutie seba a pocit, že nemám žiadnu hodnotu.
Pozitívne tvrdenie: Pri všetkých zmenách cyklov som pokojná a vyvážená, s láskou žehnám svoje telo.
Kĺby
Predstavujú zmeny životného smeru a ľahkosť, s akou prebiehajú.
Pozitívne tvrdenie: Ľahko a prirodzene sa mením, nad mojím životom bdie Boh a preto sa vždy uberám tým najlepším smerom.
Koleno
Predstavuje hrdosť, tvrdohlavé ego. Potrebujeme odpustiť, pochopiť, súcitiť a ľahšie sa prispôsobovať.
Pozitívne tvrdenie: Som pružný a prispôsobivý, všetko je v poriadku.
Kóma
Útek pred niekým alebo niečím.
Pozitívne tvrdenie: Obklopujem Ťa bezpečím a láskou, vytvárame priestor, aby si sa vyliečil, si láska.

Čítaj tiež: 16 NESMRTEĽNÝCH myšlienok najbohatšieho muža v histórii – Johna D. Rockefellera:

Konečník
Miesto, kde sa telo zbavuje toxínov.
Pozitívne tvrdenie: Ľahko a prirodzene sa zbavujem všetkého, čo už nepotrebujem.
Kosti


Predstavujú štruktúru vesmíru.

Pozitívne tvrdenie: Som dobre členený a vyvážený.


Kosti – zlomeniny 
Vzbura proti autorite – rodičom, partnerovi, nadriadenému.
Pozitívne tvrdenie: Som vo svojom svete jedinou autoritou, pretože iba ja ovládam svoju myseľ.
Kosti – deformácie 
Psychický tlak a svaly sa nemôžu pretiahnuť, strata duševnej pohyblivosti.
Pozitívne tvrdenie: Zhlboka vdychujem život, uvoľňujem sa a verím v chod života.
Koža
Zmyslový orgán, ktorý ochraňuje našu individualitu.
Pozitívne tvrdenie: Je bezpečné byť sám sebou.
Kožné problémy
Lipnutie na bezcenných predmetoch z minulosti, pocit ohrozenia.
Pozitívne tvrdenie: Láskyplne sa chránim za pomoci harmonických a pokojných myšlienok. Minulosť je odpustená a zabudnutá, som slobodný.
Krivica
Citová podvýživa, nedostatok lásky a bezpečia.
Pozitívne tvrdenie: Som v bezpečí, živí ma láska samotného vesmíru.
Krk – problémy
Priechod sebavyjadrenia a tvorivosti, problémy vznikajú pri potláčaní tvorivosti a odmietaní zmien.
Pozitívne tvrdenie: Vyjadrujem sa s radosťou, slobodne a tvorivo, ľahko a prirodzene sa hlásim o svoje práva, som ochotný zmeniť sa.
Krv 
Predstavuje radosť voľne prúdiacu v tele.
Pozitívne tvrdenie: Dávam a prijímam radosť zo života.Čítaj tiež: TYPOLÓGIA OSOBNOSTI: 4 základné TYPY ĽUDÍ. Ktorý z nich si TY?


Krvné zrazeniny
Zablokovaný priechod radosti.
Pozitívne tvrdenie: Prebúdzam v sebe nový život, plyniem.
Krvácanie
Unikanie radosti z tela, zloba.
Pozitívne tvrdenie: Vyvážene dávam a prijímam radosť zo života.
Krvný tlak – vysoký
Dlhodobo nevyriešený citový problém.
Pozitívne tvrdenie: S radosťou sa zbavujem minulosti, som uzmierený.
Krvný tlak – nízky
Málo lásky v detstve, prehra, pocit, že nič nemá význam, pretože sa to aj tak nepodarí.
Pozitívne tvrdenie: Som ochotný žiť vo večne harmonickej prítomnosti, môj život je radosť.
Kŕče
Napätie, strach, lipnutie na niekom alebo na niečom, v brušnej dutine naznačujú strach a snahu zastaviť tok života.
Pozitívne tvrdenie: Som uvoľnený a dovoľujem, aby sa moja myseľ uzmierila.
Kŕčové žily
Zotrvávanie v nepríjemnej situácii alebo postavení, skľúčenosť, pocit prepracovanosti a preťaženosti.
Pozitívne tvrdenie: Spočívam v pravde, radujem sa z pohybu, pohybujem sa prirodzene a spontánne, mám rád život a teším sa z každej chvíle.
Leukémia 
Násilné ubíjanie inšpirácie, pocit, že nič nemá význam.
Pozitívne tvrdenie: Prenášam sa cez minulé obmedzenia do slobodnej prítomnosti a je bezpečné byť sám sebou.
Lono
Predstavuje zraniteľnosť a citlivosť, lonová kosť predstavuje ochranu genitálií.
Pozitívne tvrdenie: Je bezpečné byť zraniteľný a citlivý, moja sexualita je v bezpečí.
Lupienka
Strach, že mi niekto ublíži, umŕtvovanie zmyslov a ega, odmietanie prijať zodpovednosť za vlastné city.
Pozitívne tvrdenie: Žijem preto, aby som sa radoval zo života, zaslúžim si v živote to najlepšie, prijímam svoje dobro a mám sa rád, som so sebou spokojný.
Lupus – tuberkulóza kože
Celková kapitulácia a pocit, že radšej zomrieť, než sa prihlásiť o svoje práva, zloba a trest.
Pozitívne tvrdenie: Spontánne a prirodzene žiadam o svoje práva, poznám svoju silu a mám sa rád, som so sebou spokojný, som slobodný a som v bezpečí.
Lymfatické problémy
Varovanie, že myseľ sa potrebuje sústrediť na najzákladnejšie životné skutočnosti, na lásku a radosť.
Pozitívne tvrdenie: Som úplne sústredený na lásku a radosť zo života, prispôsobujem sa životu, som pokojný.
Maternica
Predstavuje sídlo tvorivosti.
Pozitívne tvrdenie: Som vo svojom tele doma.
Mdloby
Strach, neschopnosť vyrovnať sa s danou situáciou,”okno”.
Pozitívne tvrdenie: Mám silu, schopnosti aj znalosti na to, aby som v živote všetko zvládol.
Menštruačné ťažkosti
Odmietanie vlastnej ženskosti, previnilosť, presvedčenie, že genitálie sú hriešne alebo nečisté.
Pozitívne tvrdenie: Úplne prijímam svoju ženskosť a svoje telesné pochody považujem za normálne a prirodzené. Mám sa rada, som so sebou spokojná.
Migréna
Znechutenosť z nátlaku a manipulácie zo strany druhých, sexuálne obavy.Pozitívne tvrdenie: Prispôsobujem sa behu života, nechávam život, aby mi príjemne a ľahko zabezpečil všetko, čo potrebujem. Život je tu pre mňa.
Močový mechúr
Úzkosť, lipnutie na starých myšlienkach a názoroch, strach zbaviť sa minulosti, hnev väčšinou na partnera.
Pozitívne tvrdenie: Ľahko a spontánne sa zbavujem starého a vítam nové, som v bezpečí.
Mononukleóza
Návyk znevažovať a bagatelizovať život, presviedčať ostatných, že nemajú pravdu, veľa sebakritiky.
Pozitívne tvrdenie: Som v jednote so životom, vidím sa v druhých a to, čo vidím, mám rád. Teším sa z toho, že žijem.

Čítaj tiež: TOTO TI odkazujú tibetskí mudrci, aby si mal lepší zajtrajšok! Tá 12-tka je NAJSILNEJŠIA!

Mozog


Predstavuje “počítač”, riadiace centrum.
Pozitívne tvrdenie: S láskou riadim svoju myseľ.
Mozgová mŕtvica
Kapitulácia, odpor a pocit, že radšej umrieť, ako sa zmeniť, zavrhovanie života.
Pozitívne tvrdenie: Život je zmena a ja ľahko prispôsobujem všetkému novému, prijímam život – minulý, prítomný aj budúci.
Mozgový nádor
Nesprávne, naprogramované úsudky, tvrdohlavosť, odmietanie zmeniť staré psychické návyky.
Pozitívne tvrdenie: Ľahko mením svoje svoje myslenie, celý život je zmena a moja myseľ sa neustále premieňa.
Nádcha
Priveľa udalostí naraz, psychický chaos, drobné krivdy a presvedčenie typu: “Každý rok chytím v zime tri razy nádchu!”
Pozitívne tvrdenie: Dovoľujem svojej mysli, aby sa uvoľnila. Vo mne aj v mojom okolí vládne čistota a harmónia.
Nádcha – chronická
Vnútorný plač, detské slzy, obeť.
Pozitívne tvrdenie: Uznávam, že vo svojom svete som jediná tvorivá sila, som ochotný radovať sa zo života.
Nádcha – senná
Nahromadené emócie, strach z presného časového harmonogramu, presvedčenie, že ma niekto alebo niečo prenasleduje, vina.
Pozitívne tvrdenie: Som v jednote s celým svetom, som vždy v bezpečí.
Nadobličky
Úzkosť, prehra, zanedbaná starostlivosť o seba.
Pozitívne tvrdenie: Mám sa rád, som so sebou spokojný a je bezpečné starať sa o seba.
Nádory
Neochota zabudnúť na staré krivdy, nechuť odpustiť, rastúci odpor.
Pozitívne tvrdenie: Ľahko odpúšťam, mám sa rád a odmeňujem sa pochvalnými myšlienkami.
Narkománia
Útek od seba samého, strach, neznalosť, ako mať rád sám seba.
Pozitívne tvrdenie: Objavujem, aký som dokonalý, som ochotný mať rád sám seba a som ochotný mať radosť zo seba.
Nehody
Neschopnosť ujímať sa svojich práv, vzbura proti autorite, viera v násilie.
Pozitívne tvrdenie: Zbavujem sa návyku, ktorý túto situáciu spôsobil a som uzmierený, zaslúžim si dobro.
Nechty
Predstavujú ochranu – ich obhrýzanie znamená sklamanie, zožierajúce myšlienky, nenávisť k jednému z rodičov.
Pozitívne tvrdenie: Je bezpečné vyrásť, radostne a ľahko zvládam svoj život.Čítaj tiež: TEST osobnosti: Podľa DVERÍ Ti poviem, aký si !!Nechutenstvo (chorobná pažravosť)
Odopieranie si života, extrémny strach, sebanenávisť a odmietavosť.
Pozitívne tvrdenie: Je bezpečné byť sám sebou, som dokonalý taký, aký som, som ochotný žiť a prijímam sa taký, aký som.
Neplodnosť
Strach a odpor voči životu, pocit, že nepotrebujeme zažiť rodičovstvo.
Pozitívne tvrdenie: Verím v chod života, som vždy na pravom mieste a robím pravú vec v pravý čas, mám sa rád a som so sebou spokojný.
Nervové zrútenie

Sebectvo, zablokovaná komunikácia.

Pozitívne tvrdenie: Otváram si srdce a ku každému sa obraciam iba s láskou, som v bezpečí, som v poriadku.
Nervozita
Úzkosť, svár, zhon, nedôvera v chod života.
Pozitívne tvrdenie: Som na nekonečnej ceste večnosti a na všetko je dosť času, komunikujem so svojím srdcom, všetko je v poriadku.
Nespavosť 
Nedôvera v chod života, vina a strach.
Pozitívne tvrdenie: S láskou opúšťam deň a oddávam sa pokojnému spánku, lebo viem, že zajtrajšok sa postará sám o seba.
Neuralgia
Trest za vinu, úzkosť z komunikácie.
Pozitívne tvrdenie: Odpúšťam si, mám sa rád a som so sebou spokojný, ku všetkým a ku všetkému sa obraciam s láskou.
Nevoľnosť
Odmietanie určitej myšlienky alebo zážitku.
Pozitívne tvrdenie: Som v bezpečí, verím, že chod života mi prináša iba dobro.
Nohy
Nesú nás životom.
Pozitívne tvrdenie: Život je tu pre mňa.
Nohy – stehná
Lipnutie na traumách z detstva.
Pozitívne tvrdenie: S pochopením prijímam to, ako konali a správali sa moji rodičia, lebo robili najlepšie, ako vedeli a mohli, oslobodzujem ich.
Nohy – lýtka
Odpor k pohybu.
Pozitívne tvrdenie: S radosťou a sebadôverou kráčam dopredu, lebo viem, že v mojej budúcnosti je všetko v poriadku.
Nos
Predstavuje sebapoznanie a intuíciu.
Pozitívne tvrdenie: Som si vedomý svojich intuitívnych schopností.
Nosné mandle
Rodinné nezhody, dieťa sa cíti nevítané.
Pozitívne tvrdenie: Toto dieťa obklopuje láska, toto dieťa chceme a prijímame.


Obezita


Strach, potreba ochrany, útek pred citmi, neistota, zavrhovanie seba samého. Hľadanie sebarealizácie a naplnenia.
Pozitívne tvrdenie: Som uzmierený s vlastnými pocitmi, som v bezpečí, vytváram si bezpečné prostredie, mám sa rád a som so sebou spokojný.

Obličky (zápal, Brightova choroba)
Kritika, sklamanie, neúspech, hanba, reakcie na úrovni malého dieťaťa.
Pozitívne tvrdenie: V mojom živote prebieha vždy všetko správne, z každej mojej skúsenosti pochádza iba dobro, je bezpečné vyrásť!
Obrna
Ochromujúca žiarlivosť, túžba zastaviť niekoho.
Pozitívne tvrdenie: Všetkého je dosť pre všetkých a láskyplnými myšlienkami si vytváram radosť a slobodu.Čítaj tiež: Už si zistil svoje ŽIVOTNÉ POSLANIE? Vďaka TÝMTO otázkam to zistíš hneď!


Oči

Predstavujú schopnosť zreteľne vidieť.
Pozitívne tvrdenie: Pozerám sa s radostnými a láskavými očami.
Oči – astigmatizmus
Strach skutočne vidieť seba samého.
Pozitívne tvrdenie: Som ochotný vidieť sa v celej svojej kráse a vznešenosti.
Oči – krátkozrakosť
Strach z budúcnosti.
Pozitívne tvrdenie: Nechávam sa viesť Bohom a som vždy v bezpečí.
Oči – ďalekozrakosť
Strach z prítomnosti.
Pozitívne tvrdenie: Vidím, že práve v tomto okamihu a práve tu som v bezpečí.
Oči – detské problémy s očami
Odmietanie vidieť to, čo sa odohráva v rodine.
Pozitívne tvrdenie: Toto dieťa teraz obklopuje harmónia, radosť, krása a bezpečie.
Oči – glaukóm – zelený zákal
Tvrdohlavé neodpúšťanie, tlak spôsobený niekdajšími urážkami a krivdami.
Pozitívne tvrdenie: Pozerám na svet nežne a láskavo.
Oči – šedý zákal
Temná budúcnosť, neschopnosť hľadieť do budúcnosti s radosťou.
Pozitívne tvrdenie: Život je večný a plný radosti.
Oči – rozbiehavá škuľavosť
Strach pozrieť na bezprostrednú prítomnosť.
Pozitívne tvrdenie: Mám sa rád a som spokojný s tým, aký som.
Oči – zbiehavá škuľavosť
Odmietanie vidieť okolitý svet, nedorozumenie.
Pozitívne tvrdenie: Je bezpečné vidieť svet.

Opar


Všeobecné presvedčenie o sexuálnej vine a potrebe trestu, verejná hanba, viera v trestajúceho Boha, zavrhovanie genitálií.
Pozitívne tvrdenie: Moje chápanie Boha mi je oporou, som normálny a prirodzený, teším sa zo svojej sexuality a zo svojho tela, som dokonalý.
Opuchy
Čoho alebo koho sa nechceme zbaviť?
Pozitívne tvrdenie: Rád sa zbavujem všetkého minulého, je to bezpečné, som slobodný.
Páchnuci dych
Zloba a pomstychtivé myšlienky, skazené, zahnivajúce myslenie, špinavé ohováranie.
Pozitívne tvrdenie: Hovorím vľúdne a láskavo, vydychujem iba dobro.
Páchnuci pot
Strach z ostatných, odpor voči sebe samému.
Pozitívne tvrdenie: Mám sa rád, som so sebou spokojný, som v bezpečí.
Pálenie záhy
Strach, strach, strach, zvieravý strach.
Pozitívne tvrdenie: Dýcham zhlboka a slobodne. Som v bezpečí, verím v dokonalý chod života.
Pankreas – zápal 
Predstavuje sladkosť života.
Pozitívne tvrdenie: Mám sladký život.
Paradentóza
Hnev na vlastnú nerozhodnosť, od slov ďaleko k činom.
Pozitívne tvrdenie: Som so sebou spokojný, vždy sa rozhodujem správne.
Paralýza – ochrnutie
Hrôza, útek pred niekým alebo pred určitou situáciou, odpor.
Pozitívne tvrdenie: Som zjednotený so životom, som v bezpečí, s prehľadom zvládam všetky situácie.
Parkinsonova choroba
Intenzívna potreba všetkých a všetko ovládať.
Pozitívne tvrdenie: Uvoľňujem sa, lebo viem, že som v bezpečí, život je tu pre mňa, verím v chod života.
Pásomnica
Silné presvedčenie, že som iba obeťou druhých, pocit, že som nečistý, bezmocnosť nad postojmi ostatných.
Pozitívne tvrdenie: Moje okolie je odrazom dobrých pocitov, ktoré zo seba mám, mám sa rád a schvaľujem všetko to, čím som.
Pečeň
Sídlo hnevu a primitívnych emócií.
Pozitívne tvrdenie: Poznám iba lásku, pokoj a radosť.
Problémy s pečeňou 
Neustále ťažkosti a nadávky, pocit, že ste zlí, ustavičnou kritikou iba klamete sami seba.
Pozitívne tvrdenie: Hľadám lásku a nachádzam ju všade a vo všetkom.
Peptický vred 
Úzkostlivá snaha zavďačiť sa všetkým, presvedčenie, že nestojím za nič.
Pozitívne tvrdenie: Mám sa rád a som dokonalý.Čítaj tiež: Povedz mi, v akej polohe spíš a ja Ti poviem Tvoje povahové črty!Plač

Slzy sú riekou života, tečú od radosti aj od žiaľu a strachu.
Pozitívne tvrdenie: Som úplne uzmierený so svojimi emóciami, mám sa rád a som so sebou spokojný.

Platničky
Nerozhodnosť, pocit, že v živote nemám nikajú oporu.
Pozitívne tvrdenie: Život podporuje všetky moje myšlienky a preto sa mám rád, som so sebou spokojný a v mojom svete je všetko v poriadku.
Plynatosť
Zvieravé pocity, strach, nestrávené myšlienky.
Pozitívne tvrdenie: Som uvoľnený, dovoľujem životu, aby vo mne voľne plynul.
Pľúca
Schopnosť prijímať život.
Pozitívne tvrdenie: Prijímam život v dokonalej rovnováhe.
Pľuzgiere
Odpor, nedostatok citovej ochrany.
Pozitívne tvrdenie: Ľahko sa prispôsobujem životu a každej novej skúsenosti.
Pohlavné choroby
Sexuálna vina, potreba trestu a presvedčenie, že genitálie sú hriešne a nečisté. Zneužívanie druhých.
Pozitívne tvrdenie: Láskyplne a radostne prijímam svoju sexualitu a jej vyjadrenie. Prijímam iba myšlienky, ktoré ma podporujú a robia mi dobre.
Pomliaždeniny
Drobné životné problémy, trestanie seba samého.
Pozitívne tvrdenie: Mám sa rád a láskyplne sa o seba starám, správam sa k sebe láskavo a nežne. Všetko je v poriadku.
Pomočovanie (detí)
Strach z rodiča, väčšinou otca.
Pozitívne tvrdenie: Pozerám sa na toto dieťa s láskou, súcitom a pochopením. Všetko je v poriadku.
Popáleniny
Zloba, hnev, podráždenosť.
Pozitívne tvrdenie: V sebe i okolo seba vytváram iba pokoj a harmóniu, zaslúžim si, aby mi bolo dobre.
Potrat
Strach z budúcnosti, nesprávna voľba času.
Pozitívne tvrdenie: Boh v mojom živote vždy určí pravú chvíľu, mám sa rada a som so sebou spokojná.
Predmenštruačný syndróm
Podliehanie zmäteným a zavádzajúcim názorom a vonkajším vplyvom, zavrhovanie ženskosti.
Pozitívne tvrdenie: Som úplne zodpovedná za svoju myseľ a svoj život, som silná a energická, každá časť môjho tela vynikajúco pracuje, mám sa rada.
Prostata
Predstavuje mužský princíp.
Pozitívne tvrdenie: Prijímam svoju mužskosť a radujem sa z nej.
Problémy s prostatou
Psychické obavy oslabujúce potenciu, sexuálny tlak a vina, presvedčenie, že človek musí zostarnúť, kapitulácia.
Pozitívne tvrdenie: Mám sa rád, som so sebou spokojný, prijímam svoju vlastnú silu a som naveky mladý duchom.

Prsia


Predstavujú materinskú lásku, starostlivosť a výživu.
Pozitívne tvrdenie: Prijímam a dávam výživu v dokonalej rovnováhe.
Prsia – uzliny, cysty, nádory v prsiach
Prehnaná starostlivosť, panovačnosť, prekážky druhým v raste.
Pozitívne tvrdenie: Môžem byť sama sebou a dávam ostatným voľnosť, aby boli tými, kým sú, pre všetkých z nás je bezpečné dospieť a vyrásť.
Prsty
Predstavujú detaily života.
Malíček – symbolizuje rodinu a predstieranie.
Pozitívne tvrdenie: Cítim sa dobre v rodine a živote.
Na nohách – symbolizujú detaily budúcnosti.
Pozitívne tvrdenie: Všetky detaily sa vyriešia samy.
Palec – predstavuje intelekt a obavy.
Pozitívne tvrdenie: Moja myseľ je uzmierená.
Prostredník – predstavuje hnev a sexualitu.
Pozitívne tvrdenie: Je príjemné byť mužom/ ženou.
Ukazovák – predstavuje ego a strach.
Pozitívne tvrdenie: Som v bezpečí.
Rakovina
Veľká krivda, dlhodobý odpor a nenávisť, skryté tajomstvo alebo zármutok, ktorým sa človek dlhodobe vnútorne stravuje. Tajená nenávisť a pocit, že nič nemá zmysel.
Pozitívne tvrdenie: Zbavujem sa celej svojej minulosti a s láskou jej odpúšťam. Som ochotný naplniť svoj život radosťou, mám sa rád a som so sebou spokojný.
Reumatická artritída
Kritika autority a pocit, že ma niekto prenasleduje a týra.
Pozitívne tvrdenie: Moja osoba je mojou jedinou autoritou, mám sa rád a život je dobrý.
Reumatizmus 
Pocit diskriminácie, nedostatok lásky, chronická zatrpknutosť, odpor a nenávisť.
Pozitívne tvrdenie: Svoje zážitky si vytváram sám, moje životné skúsenosti sú čoraz príjemnejšie, pretože mám rád seba aj ostatných a som so sebou i s nimi spokojný.
Roztrúsená skleróza
Zaťatosť, neprístupnosť, neoblomnosť, nepružnosť a strach.
Pozitívne tvrdenie: Vyberám si láskyplné a radostné myšlienky a vytváram si tak láskyplný a radostný svet. Som v bezpečí, som slobodný.
Ruky

Všemožné spôsoby, ako narábať so skúsenosťami, držanie a manipulácia, zovretie a povolenie, pohladkanie, štipnutie, stisk, hmat.
Pozitívne tvrdenie: Ľahko, radostne a láskyplne využívam všetky svoje skúsenosti.
Semenníky
Predstavujú mužský princíp.
Pozitívne tvrdenie: Je bezpečné byť mužom.
Senilita
Návrat do bezpečia detstva, vyžadovanie starostlivosti a pozornosti, spôsob ovládania blížnych, únik.
Pozitívne tvrdenie: Božia ochrana, bezpečnosť, pokoj, kozmická inteligencia pôsobí na každej úrovni života.
Sklerodermia
Pocit neistoty a zraniteľnosti, pocit, že ostatní ma ohrozujú a dráždia, vytváranie vlastnej obrany.
Pozitívne tvrdenie: Boh ma vždy ochraňuje, všetko, čo robím, je v poriadku, prináša mi to lásku, ktorú s radosťou a potešením prijímam.
Skolióza
Vláčenie bremien života, bezmocnosť a beznádej.
Pozitívne tvrdenie: Stojím vzpriamene a slobodne, mám sa rád, môj život je zo dňa na deň lepší a radostnejší.
Slezina
Posadnutosť, utkvelé predstavy, nutkavé myšlienky.
Pozitívne tvrdenie: Verím, že život je tu pre mňa, som v bezpečí, všetko je v poriadku.
Srdce

Predstavuje centrum lásky a bezpečia.
Pozitívne tvrdenie: Moje srdce tlčie v rytme lásky.

Srdcové ťažkosti
Dlhotrvajúce citové problémy, málo radosti, zaťatosť v srdci, presvedčenie, že treba žiť v napätí a strese.
Pozitívne tvrdenie: Radosť, radosť, radosť, s láskou nechávam radosť plynúť celou svojou mysľou, telom a všetkými svojimi zážitkami.
Starnutie
Spoločenské predsudky, staré myslenie, strach byť sám sebou, zavrhovanie prítomnosti.
Pozitívne tvrdenie: Mám sa rád a som so sebou spokojný v každom veku. Každý okamih života je dokonalý.
Strata pamäti
Útek pred životom, strach, neschopnosť ujímať sa svojich práv.
Pozitívne tvrdenie: Inteligencia, odvaha a sebaúcta sú všadeprítomné, je bezpečné žiť.
Strata rovnováhy
Roztrieštené myslenie, nevyrovnanosť.
Pozitívne tvrdenie: Bezpečne nachádzam svoj stred, prijímam dokonalosť svojho života, všetko je v poriadku.
Strnulosť
Strnulé, rigidné myslenie.
Pozitívne tvrdenie: Môžem uvažovať pružne, lebo som v úplnom bezpečí.
Struma
Nenávisť prameniaca z pocitu ublíženia a porážky, obeť, pocit premárneného života, nenaplnenie.
Pozitívne tvrdenie: Svoj život ovládam iba ja, môžem byť sám sebou.
Stuhnutie šije
Neústupčivá tvrdohlavosť.
Pozitívne tvrdenie: Je bezpečné poznať názory iných.
Svalová dystrofia
Obrovský strach, nesmierna túžba ovládať všetko a všetkých, naliehavá potreba bezpečia, strata viery a dôvery.
Pozitívne tvrdenie: Je bezpečné byť živý, byť sám sebou. Som dostatočne dobrý taký, aký som, verím si.
Svrbenie
Túžby a želania, ktoré sú človeku proti vôli, nespokojnosť, výčitky svedomia, nutkanie odísť alebo utiecť.
Pozitívne tvrdenie: Je mi dobre tam, kde som, prijímam to, čo mi prospieva, lebo viem, že všetky moje túžby a potreby sa naplnia.
Šedivenie vlasov (predčasné)
Stres, presvedčenie, že je nevyhnutné žiť pod neustálym tlakom a v napätí.
Pozitívne tvrdenie: Som harmonický, som silný a schopný.
Štítna žľaza

Poníženie, pocit, že nikdy sa nedostanem k tomu, čo chcem robiť.
Pozitívne tvrdenie: Prenášam sa ponad hranice svojich obmedzení, teraz sa môžem vyjadrovať slobodne a tvorivo.
Štítna žľaza – hyperfunkcia (zvýšená činnosť štítnej žľazy)
Mimoriadne sklamanie, že nie som schopný robiť to, čo chcem. Uspokojovanie druhých, nie seba.
Pozitívne tvrdenie: Vraciam svoju silu tam, kam patrí, robím svoje vlastné rozhodnutia, uspokojujem svoje vlastné túžby a potreby.
Tetanus
Potreba zbaviť sa zlostných, trýznivých myšlienok.
Pozitívne tvrdenie: Dovoľujem láske vo svojom srdci, aby ma celého umyla a očistila a aby zahojila celé moje telo a všetky moje city.
Trombóza
Pocit osamelosti a strachu, pocit, že nemám žiadnu hodnotu, že nerobím dosť, že nikdy nevládzem.
Pozitívne tvrdenie: Splývam so životom, vesmír ma bezvýhradne podporuje, všetko je v poriadku.
Tuberkulóza
Sebectvo a panovačnosť, kruté myšlienky odplata.
Pozitívne tvrdenie: Mám sa rád, som so sebou spokojný, vytváram si tak pokojný svet plný radosti.
Tuk
Predstavuje ochranu, precitlivelosť.
Pozitívne tvrdenie: Ochraňuje ma Božia láska, som vždy v bezpečí.
Tvár
Predstavuje to, čo ukazujem svetu.
Pozitívne tvrdenie: Je bezpečné byť sám sebou, vyjadrujem, kto som.
Únava
Odpor, nuda, málo lásky k tomu, čo robím.
Pozitívne tvrdenie: Som plný energie a nadšenia zo života.
Ureteritída (zápal močovodu)
Hnev, väčšinou na opačné pohlavie alebo na partnera, obviňovanie ostatných.
Pozitívne tvrdenie: Zbavujem sa návyku vo svojom vedomí, ktorý spôsobil tento stav, som ochotný zmeniť sa, mám sa rád a som so sebou spokojný.


Ústa
Predstavujú prijímanie výživy a vnímanie nových myšlienok.
Pozitívne tvrdenie: Žijem z lásky.
Ústa – problémy s ústami
Skostnatené názory, neprístupná myseľ, neschopnosť hlásať nové myšlienky.
Pozitívne tvrdenie: Vítam nové myšlienky a pojmy a pripravujem sa na proces trávenia a asimilácie.
Uši
Predstavujú schopnosť počuť.
Pozitívne tvrdenie: Počúvam s láskou.
Uši – bolesti
Zloba, odmietanie počúvať, prílišný rozruch a zmätok, hádky rodičov.
Pozitívne tvrdenie: Obklopuje ma harmónia, s láskou počúvam všetko dobré a príjemné, som stredobodom lásky.
Úzkosť
Nedôvera v prirodzený chod života.
Pozitívne tvrdenie: Mám sa rád a som so sebou spokojný, verím v chod života, som v bezpečí.
Vaječníky
Predstavujú stvorenie aj tvorivosť.
Pozitívne tvrdenie: Som vyvážená vo svojej tvorivosti.
Vitiligo
Pocit, že som úplne mimo hry, nezapadám do nijakého spoločenstva.
Pozitívne tvrdenie: Som v samotnom strede života, som spojený s láskou.
Vredy (žalúdočné)
Silné presvedčenie, že nemáte žiadnu hodnotu, čo vás zožiera?
Pozitívne tvrdenie: Som spokojný sám so sebou, mám sa rád a všetko je v poriadku.
Vrodené chyby
Karmické, vybrali ste si takto prísť na svet, rodičov si vyberáme sami.
Pozitívne tvrdenie: Pre môj rast je vhodná každá skúsenosť, som uzmierený s tým, kde som.
Vypadávanie vlasov
Napätie, snaha všetko ovládať, nedôvera v chod života.
Pozitívne tvrdenie: Som v bezpečí, verím v chod života.
Vyrážky
Prekypujúca, kvasiaca zloba.
Pozitívne tvrdenie: Vyjadrujem lásku a radosť, som uzmierený.
Výron
Odpor, odmietanie postupovať v živote určitým smerom.
Pozitívne tvrdenie: Verím, že život ma privedie k môjmu najvyššiemu dobru.
Výtok, biely
Presvedčenie, že ženy sú ovládané opačným pohlavím, zlosť na partnera.
Pozitívne tvrdenie: Všetky svoje zážitky si vytváram sama, som jediná sila vo svojom živote, teším sa z toho, že som žena, som slobodná.
Zajakávanie
Neistota, nedostatok sebavyjadrenia, chybná predstava – “nie je dovolené plakať”.
Pozitívne tvrdenie: Môžem sa slobodne vyjadrovať, je to bezpečné, so všetkými komunikujem iba s láskou.
Zápal
Strach a zloba z toho, čo sa odohráva vo vašom živote.
Pozitívne tvrdenie: Som ochotný zmeniť všetky svoje návyky a kritiky, mám sa rád, som so sebou spokojný, moja myseľ je pokojná a vyvážená.
Zápal bedrovníka
Obavy, presvedčenie, že nemám žiadnu hodnotu.
Pozitívne tvrdenie: Snažím sa zo všetkých síl, som dokonalý, som uzmierený.
Zápal hrubého čreva
Prehnané nároky zo strany rodičov, pocit útlaku a prehry, silná potreba lásky a sympatie.
Pozitívne tvrdenie: Vytváram si svoju vlastnú radosť, som rozhodnutý byť úspešný.


Zápal kĺbov
Pocit, že ma nikto nemá rád, kritika, nenávisť.
Pozitívne tvrdenie: Som láska, som ochotný mať sa rád, byť so sebou spokojný, s láskou hľadím na svoje okolie.
Zápal kostnej drene
Sklamanie a zloba na samú podstatu života, pocit, že ma nikto nepodporuje.
Pozitívne tvrdenie: Verím v chod života a som s ním uzmierený, som v bezpečí.
Zápal obličiek
Precitlivená reakcia na sklamanie a neúspech.
Pozitívne tvrdenie: V mojom živote sa dejú iba správne veci, zbavujem sa starého a vítam nové, všetko je v poriadku.
Zápal očnej rohovky
Nesmierna zloba, túžba udrieť niekoho alebo veci, ktoré vidíte.
Pozitívne tvrdenie: Dovoľujem, aby láska plynúca z môjho srdca zahojila všetko, čo vidím. V mojom svete je všetko v poriadku.
Zápal pečene
Odpor k zmene, strach, hnev, nenávisť.
Pozitívne tvrdenie: Moja myseľ je čistá a slobodná, zbavujem sa minulosti a vítam všetko nové, všetko je v poriadku.
Zápal pľúc
Zúfalstvo, únava zo života, citové rany, ktorým nie je dovolené, aby sa zahojili.
Pozitívne tvrdenie: Spontánne prijímam myšlienky, ktoré sú predchnuté dychom a inteligenciou života. Tento okamih je nový.
Zápal pankreasu
Odmietanie, hnev a sklamaie z pocitu, že život stratil všetku sladkosť.
Pozitívne tvrdenie: Mám sa rád, iba ja sám si môžem osladiť život a naplniť ho radosťou.
Zápal pošvy
Hnev na partnera, sexuálna vina, trestanie samej seba.
Pozitívne tvrdenie: Mám sa rada, druhí odzrkadľujú moje kladné pocity. Teším sa zo svojej sexuality.
Zápal slepého čreva
Strach zo života, zablokovanie toku dobra.
Pozitívne tvrdenie: Som v bezpečí a uvoľňujem sa a nechávam život radostne plynúť.
Zápal spojiviek
Hnev a sklamanie z toho, na čo všetko sa v živote pozerám.
Pozitívne tvrdenie: Hľadím očami lásky, existuje harmonické riešenie, ktoré prijímam.
Zápal žíl
Zloba a sklamanie, málo radosti v živote, obviňovanie ostatných za svoje vlastné obmedzenia.
Pozitívne tvrdenie: Dovoľujem, aby mnou voľne prúdila radosť, som uzmierený so životom.
Zápästie
Predstavuje pohyb a uvoľnenosť.
Pozitívne tvrdenie: Všetky svoje životné skúsenosti ľahko zvládam s láskou a múdrosťou.
Zápcha
Odmietanie zbaviť sa starých myšlienok, uviaznutie v minulosti, niekedy aj lakomstvo.
Pozitívne tvrdenie: Zbavujem sa starého a to, čo prichádza, je nové, svieže a plné života. Nechávam život prúdiť celou svojou bytosťou.
Závrat
Prelietavé, neusporiadané myslenie, odmietanie pozrieť sa niečo alebo niekoho.
Pozitívne tvrdenie: Som hlboko sústredený, vyvážený a uzmierený. Je bezpečné žiť a radovať sa.
Zdurenie
Slepá ulička, bezradnosť v myslení, obmedzujúce, bolestné myšlienky.
Pozitívne tvrdenie: Moje myšlienky plynú ľahko a spontánne.
Zimnica
Psychické chvenie, túžba stiahnuť sa do seba, tvrdenie typu “nechajte ma na pokoji”.
Pozitívne tvrdenie: Som vždy v bezpečí, som obklopený láskou, ktorá ma chráni, všetko je v poriadku.
Zuby
Predstavujú rozhodnutie. Problémy so zubami znamenajú dlhotrvajúcu nerozhodnosť, neschopnosť analyzovať myšlienky a robiť príslušné rozhodnutia.
Pozitívne tvrdenie: Rozhodujem sa na základe princípov pravdy, cítim sa bezpečne, lebo viem, že v mojom živote sa dejú iba správne veci.
Zuby múdrosti – ťažké prerezávanie
Nedostatočný psychický priestor pre vytvorenie pevného základu.
Pozitívne tvrdenie: Otváram svoje vedomie rozkvetu života, mám dosť priestoru na to, aby som mohol rásť a meniť sa.
Žalúdok
Obsahuje výživu nielen fyzickú, ale aj psychickú, zažíva myšlienky.
Pozitívne tvrdenie: Ľahko a prirodzene zažívam život.
Problémy odzrkadľujú hrôzu a neschopnosť asimilovať nové veci a myšlienky.
Pozitívne tvrdenie: Život mi robí dobre, v každom okamihu asimilujem všetko, čo je nové, všetko je v poriadku.
Ženské choroby

Popieranie seba samej, zavrhovanie ženskosti a ženského princípu.
Pozitívne tvrdenie: Teším sa zo svojej ženskosti a ženského princípu. Som rada, že som žena, mám rada svoje telo.
Žihľavka
Zveličovanie problémov, robíme z “komára slona”, utajovaný strach.
Pozitívne tvrdenie: Vnášam pokoj do každého okamihu svojho života.
Žily
Roznášajú radosť zo života.
Pozitívne tvrdenie: Napĺňa ma radosť, prúdi mnou pri každom údere srdca.
Žlčové kamene
Zatrpknutosť, skostnatené myšlienky, odsudzovanie druhých, pýcha.
Pozitívne tvrdenie: S radosťou sa zbavujem minulosti, život je príjemný, je mi sladko.
Žltačka
Predsudky voči sebe i druhým, nevyrovnanosť.
Pozitívne tvrdenie: Som tolerantný, súcitiaci a láskyplný ku všetkým ľuďom i k sebe samému.

zdroj: liecenie.infoČítaj tiež: 50 múdrych rád od starčeka.Tá 48-ma Ťa dostane!ZÁVER: OK, no čo s tými chorobami ?

Pokiaľ Ti nevie pomôcť doktor, či liečba nastavená lekármi, určite vyhľadaj kvalitnú pomoc psychológa. Keďže sa jedná o psychickú záležitosť, práve tam je koreň úrazu. Lieky z pravidla iba tlmia zdravotné ťažkosti, tlmia iba následok a nie príčinu.
Moji klienti sa ma často pýtajú na sedeniach: "Super, toto sedenie mi pomohlo a už sa cítim oveľa lepšie, no netreba pre istotu aj dáke lieky na psychiku?" Jednoznačne NIE. Pretože cvičenia robené z "hight psychology" sú robené tak, že definitívne vyriešia koreň problému-príčinu a nie iba následok, ako to robia lieky.
Vo svojej praxi som liečila mnoho ľudí či už s fóbiami, strachmi, obmedzujúcimi presvedčeniami, závislosťami, zdravotnými ťažkosťami...no zatiaľ ani jeden z nich nepotreboval liek po sedení. V prvom rade sa treba sústrediť na základné priority v živote: rodina, láska, priatelia a byť vďačný za to, čo máš v Tvojom živote.


Andrea Urbašíková

Kouč, Certifikovaná Lektorka psychológie Neuro-Linguistického Programovania (NLP Practicioner), Školiteľka, Organizátorka motivačných podujatí a pokračovateľka idey: "Zdravé telo, zdravý duch."

"Mojim poslaním je motivovať ľudí a naprávať ich na správnu životnú cestu, aby žili svoj šťastný život podľa seba.""Pokiaľ si v Tvojom živote pomohol aspoň jednému človeku, tak Tvoj život má zmysel."

                                      (Muhammad Ali)


Čo povedali o Andrei iní ?

VIDEO: životný príbeh:
TOP najčítanejšie články:
7 Motivačných RÁD pre ŠŤASTNÝ ROK 2018 (aj celý život ):Povedz mi, v akej polohe spíš a ja Ti poviem Tvoje povahové črty!POZOR ! TOTO sa stane s Tvojim telom, keď PLAČEŠ !

Sleduješ SPRÁVY v TV alebo novinách? Život Ti to poriadne spočíta!Stavím sa, že podľa TOHTO obrázka uhádnem TVOJU povahu ! Platí ?

Mladá žena, ktorá podľahla RAKOVINE, napísala ZOZNAM vecí, ktoré sú v živote naozaj dôležité !

EMÓCIE a ich fatálny dopad na organizmus ! Ktorá Ti škodí úplne najviac a čo s ňou ?
16 NESMRTEĽNÝCH myšlienok najbohatšieho muža v histórii – Johna D. Rockefellera:

Po 5-tich rokoch som si znova dala bielu múku. TOTO všetko sa mi stalo !!!

POZOR! Duchovné príčiny všetkých chorôb. Na čo Ťa v živote upozorňuje daná choroba ?
VIDEO: Viem, prečo neznášaš JESEŇ ako tisícky iných ľudí ! Tu je pravý dôvod:
                                                  

   50 múdrych rád od starčeka.Tá 48-ma Ťa dostane!                   


                                                           PSYCHOLÓGIA FARIEB. Čo znamená ktorá farba na podvedomej úrovni ?


Mohlo by ŤA zaujímať:

e-mail: andrea.urbasikova.nlp@gmail.com