4. júla 2016

Povedz mi, v akej polohe spíš a ja Ti poviem Tvoje povahové črty!

Pozri si nasledovný obrázok. Ako spávaš Ty?


Človek so svojim okolím denno-denne komunikuje. Či už s rodinou, partnermi, kamarátmi. Je to prirodzená vlastnosť človeka a súčasť nášho života. No určite si už počul alebo čítal o "reči tela". Tá bežná reč tela pochádza z mimiky, gestikulácie, fyziológie jednotlivca. No vedel si o tom, že človek na podvedomej úrovni komunikuje dokonca ešte aj v noci - podľa polohy v spánku? Podľa toho je možné odhaliť povahové črty osoby. A tu je 6 najčastejších polôh v spaní:


1. Na boku

- Na boku s pokrčenými nohami (ruky sú rôzne)


Si pokojný, pohodový, dôverčivý, spoločenský a spoľahlivý človek. Nie je ľahké vyviesť Ťa z miery. Nebojíš sa budúcnosti. Ľudia ako Ty sa usmievajú aj keď je upršané ráno a ľahko si privykajú na životné zmeny.


- Na boku s vystretými rukami pred sebou


Ľudia, ktorí spávajú taktiež na boku, len majú vystreté ruky pred sebou (viď obrázok vľavo, táto poloha sa nazýva tzv. poloha "zviazanosti"). Títo ľudia majú podľa výskumu sklon k cynizmu. Sú veľmi nerozhodní a keď sa už rozhodnú, držia sa toho ako kliešť.
Túto polohu spania na boku preferuje zhruba 15% populácie.

2. V embryonálnej polohe

V tejto polohe sa nachádza plod dieťatka v prednatálnom období. Táto poloha symbolizuje pocit istoty. Často potrebuješ ochranu, porozumenie a súcit. Keď sa v spánku schúliš do klbka, ako by ste sa schovávali pred problémami okolitého sveta. Otestuj nájsť si uplatnenie pre svoje vlohy a schopnosti: maľuj krajinky, uč sa tancovať, tvor...Ak takto spí Tvoj partner, prestaň ho terorizovať. Ak tak spí Tvoja mačka, je to normálne. Táto poloha je najviac frekventovaná - až 41% populácie spáva v tejto pozícii.


3. Na bruchu, s rozhodenými rukami a nohami

Tak spia skutoční vodcovia. Takí ľudia sú impulzívny a iniciatívny. Pozorne dohliadajú na poriadok v rodine i v zamestnaní. Najradšej si všetko vopred naplánujú a nemajú radi nečakané prekvapenia. Vďaka svojej húževnatosti a zodpovednosti dosahujú skoro úspechu a dobrých príjmov. Takto spáva iba 7% populácie.


4. Na chrbte

Táto poloha sa nazýva aj "hviezdica."Spávajú tak svätci a králi. Zdá sa, že k nim patríš. Si pozitívny, zo života sa radujúci človek. Si zvyknutý byť stredobodom pozornosti a máš rád veselú spoločnosť. V práci si vytrvalý, húževnatý a racionálny. Najradšej hovoríš ľuďom pravdu rovno do očí.
Najčastejšie takto spávajú muži, nájdu sa však aj rôzne "iron lady". Iba 5% spáva v tejto polohe, čo je najväčšia rarita zo všetkých polôh.


5. Na chrbte s rukami pozdĺž tela

Táto poloha sa nazýva aj "na vojaka". Vyvážená osobnosť s pevne stanoveným životným cieľom, ku ktorému neochvejne smeruješ. Bývaš však prísni a nároční. Najnáročnejší si však sám na seba. Máš dostatok sebavedomia a si akoby protipólom ľudí spiacich na bruchu. V tejto polohe spáva len 8% populácie, čo je taktiež rarita.


6. Na bruchu s jednou nohou pokrčenou

Si nepredvídateľná osobnosť. Priťahujú Ťa všemožné dobrodružstvá a zmena Tvojich nálad občas pôsobí okoliu ľahký šok. Behom pár sekúnd dokážeš nebesky nežné rokovania premeniť v nechutnú hádku a krik a naopak.
Často sa len ťažko rozhoduješ. V živote aj v práci však dávaš prednosť stabilite, pokoju a presnosti.

* Ak snáď spíš zakaždým v inej polohe, si podľa štúdie mnohotvárny a veľmi obsiahla osobnosť.
Zdroj: megaoblecenie.sk

Tak čo, sedí to aj na TEBA ?Andrea Urbašíková

Kouč, Certifikovaná Lektorka psychológie Neuro-Linguistického Programovania (NLP Practicioner), Školiteľka, Fitness-motivátorka, Foto-modelka, Organizátorka spoločenských podujatí a Autorka idey: "Zdravé telo, zdravý duch."


"Pokiaľ si v Tvojom živote pomohol aspoň jednému človeku, tak Tvoj život má zmysel."
                       (Muhammad Ali)


REFERENCIE si pozri kliknutím SEM:TOP najčítanejšie články:
POZOR! Duchovné príčiny všetkých chorôb. Na čo Ťa v živote upozorňuje daná choroba ?           


                                                                    Najväčší jed pre Tvoj organizmus! No cukor to nie je! Konzumuješ túto potravinu často ?


                                                                                                                   POZOR! 20 vecí, ktoré ľudia najviac ľutujú na smrteľnej posteli! Robíš ich aj TY ? (2. ČASŤ)VIDEO: Viem, prečo neznášaš JESEŇ ako tisícky iných ľudí ! Tu je pravý dôvod:


                                                           50 múdrych rád od starčeka.Tá 48-ma Ťa dostane!                                                                                                                                    PSYCHOLÓGIA FARIEB. Čo znamená ktorá farba na podvedomej úrovni ?


VAROVANIE! Opakované DIÉTY: Mozog už nevie, že má chudnúť! Ako z toho rýchlo von ?Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára