12. apríla 2018

7 vecí, ktorými ŤA obohatí cestovanie


Rád cestuješ po svete a pátraš po nových miestach na tomto svete ? Možno si si to ani neuvedomil, no robíš tú najlepšiu vec, do ktorej môžeš investovať. Hovorí sa, že spomienky a zážitky sú jediná vec, ktorú Ti v živote nikto nikdy nevezme. Zistili to aj vedci, ktorý skúmali na ľuďoch, že pokiaľ si človek kúpi napríklad drahé luxusné auto, teší sa z neho maximálne tak 2 týždne. Zaujímavé je, že po 2 týždňoch sa stáva automaticky auto či iný drahý materiálny statok už samozrejmosťou. Možno si to zažil aj Ty sám, keď si si kúpil nové šaty. Chvíľku si sa z neho tešil a potom ? Bolo pre Teba všedným. O cestovaní to však nemôžeme povedať. Nové priateľstvá, zážitky, kontakty či dobrodružstvá z cestovania Ťa budú sprevádzať po celý život.
Možno si si to ani neuvedomil, no cestovanie Ťa dokáže aj mimoriadne obohatiť. Pýtaš sa ako ? Tu je zoznam 7 vecí, ktorými Ťa môže obohatiť cestovanie:

1. Väčšia pokora v Tvojom živote
Hovorí sa, že čím Pán Boh doprial určitej krajine na kráse, tým akoby odobral na životnej úrovni. Čo to znamená ? Na jednej strane, keď sa vydáš do exotickej Afriky, Ázie či Indonézii, môžeš obdivovať krásne pláže či vodu, no na druhej strane tam pretrváva obrovská chudoba a veľmi nízka životná úroveň. Viem presne, o čom hovorím, keďže som nejakú dobu žila v Afrike a takisto som dlho nadávala na rodné Slovensko, že ako tu je zle, no zistila som, že zďaleka sa nemáme tak zle ako si myslíme. Domorodec tu robí 12-16 hodín denne 30 dní po sebe a dostane za jeden deň maximálne 4 eurá, teda mesačne maximálne 50 - 100 euro. A to hovorím o zamestnancov, ktorí ovládajú 3 svetové jazyky a majú vysokoškolské vzdelanie. A keďže som Afrike aj pracovala, poviem Vám, že to tam je ozaj drina. A navyše v 40-tkach horúčavách. Takže každému, komu sa tu doma nepáči odporúčam ísť pracovať do tejto krajiny na mesiac a zistí, že nie je na tom až tak zle ako si myslí.

2. Získaš lepšiu orientáciu v teréne

Ak celý život „trčíš“ len vo svojom meste, len ťažko sa budeš vedieť niekedy orientovať v cudzom prostredí. Vďaka cestovaniu cibríš orientáciu a zisťuješ, kde sa nachádza ten-ktorý štát, mesto, pamiatka. Oveľa lepšie sa naučíš orientovať v mapách a ak niekedy náhodou zablúdiš, už budeš vedieť, ako vykročiť správnym smerom.
Čítaj tiež: Už si zistil svoje ŽIVOTNÉ POSLANIE? Vďaka TÝMTO otázkam to zistíš hneď!

3. Väčšia samostatnosť

Keď si na druhej strane sveta, nepomôže ti mama, otec, ani tvoj najlepší priateľ (teda pokiaľ nie je s tebou). Ak často cestuješ, určite si už niekoho na cestách požiadal o pomoc. Je veľmi zriedkavé, aby ti v zahraničí nikto nepomohol, obzvlášť keď vidia, že si cudzinec. Naučí ťa to, že na cestách nie si nikdy sám a vo svojom živote sa netreba báť požiadať druhého človeka o láskavosť.


Čítaj tiež: POZOR! 1 banálna vec, ktorú robia ÚSPEŠNÍ. Robíš ju aj TY ?

4. Učíš sa nové veci

Pri cestovaní stretávaš nových ľudí, spoznávaš nové krajiny, kultúru, históriu, tradície, učíš sa cudzí jazyk. Jednoducho sa rozširujú tvoje horizonty a čerpáš kvantum informácií, ktoré ťa vnútorne obohacujú. Oveľa viac porozumieš rôznym globálnym témam, ako keď si ich prečítaš niekde v novinách alebo na Facebooku.


5. Získaš zážitky

Hovorí sa, že v živote by sme mali zbierať zážitky a nie veci. Všetky tie materiálne statky ťa raz prestanú baviť, avšak zážitky z cestovania ťa budú sprevádzať po celý život. Tvoja prvá návšteva čínskeho múru, potulovanie sa New Yorkom, objavovanie thajských pláží.. vždy, keď si spomenieš na každý takýto zážitok, vyčarí ti úsmev na tvári.

6. Prekonáš strach z neznámeho

Vydať sa na dobrodružnú cestu si žiada dávku odvahy.  Ak prekonáš strach z neznámeho, nebudeš mať problém prijímať potrebné zmeny vo svojom živote. Vďaka cestovaniu budeš odvážnejší, ľahšie prekonáš zónu pohodlia a nedovolíš prekážkam, aby ti zabránili dosiahnuť to, po čom túžiš.
(zdroj: svetbohatych.sk)

Čítaj tiež: STAGNUJEŠ vo svojom živote? Táto 1 otázka ŤA nakopne na maximum!


7. Nové kontakty

Nie je nič lepšie, ako mať kontakty po celom svete. Je skvelé budovať dobré vzťahy aj v zahraničí, pretože nikdy nevieš, kedy Ti daný človek môže pomôcť v budúcnosti. Domáci Ti môžu pomôcť a Ty môžeš ušetriť dosť veľkú sumu peňazí. Ja len vďaka tomu, že mám kontakty v zahraničí, zaplatím dvojnásobne menej aj viac, ako keď som kontakty nemala
Čerešnička na záver:
ako to robia bohatí a ako chudobní:

Najúspešnejší ľudia na tomto svete investujú oveľa viac do cestovania ako do oblečenia. Hovorí sa, že to zväčša stredná vrstva kupuje drahé značkové oblečenie, aby len dokazovali niečo svojmu okoliu, že majú naviac. Poznám chlapca, ktorý bol bez práce a hneď, čo získal 200 euro si kúpil značkové džínsy za túto cenu. Ja som za tú sumu už mala spiatočnú letenku do Dubaja. Ďalej poznám aj jednu dievčinu, ktorá stále nadáva na to, že nemá dostatok peňazí, že túži cestovať, no nemá na to, na druhej strane si dokáže kúpiť šaty cez internet za 120 euro. Za túto cenu mám 4x spiatočnú letenku do Londýna. Poznám dokonca aj jednu pani, ktorá za rok minie u kozmetičky viac, čo mňa stojí 2-týždenná dovolenka v exotike.
 Pamätaj si: Ľudia majú vždy peniaze, je len otázkou, ako hospodária s nimi. 

A čo TY ? Kde rád cestuješ ? Alebo máš ešte dáku vysnívajú destináciu ?
Čítaj tiež: 50 múdrych rád od starčeka.Tá 48-ma Ťa dostane!
Andrea Urbašíková

Kouč, Certifikovaná Lektorka psychológie Neuro-Linguistického Programovania (NLP Practicioner), Školiteľka, Organizátorka motivačných podujatí a pokračovateľka idey: "Zdravé telo, zdravý duch."

"Mojim poslaním je motivovať ľudí a naprávať ich na správnu životnú cestu, aby žili svoj šťastný život podľa seba.""Pokiaľ si v Tvojom živote pomohol aspoň jednému človeku, tak Tvoj život má zmysel."

                                      (Muhammad Ali)


Čo povedali o Andrei iní ?
TOP najčítanejšie články:POZOR! Duchovné príčiny všetkých chorôb. Na čo Ťa v živote upozorňuje daná choroba ?
                                             POZOR! 20 vecí, ktoré ľudia najviac ľutujú na smrteľnej posteli! Robíš ich aj TY ? (2. ČASŤ)VIDEO: Viem, prečo neznášaš JESEŇ ako tisícky iných ľudí ! Tu je pravý dôvod:

                                                   
                                                           PSYCHOLÓGIA FARIEB. Čo znamená ktorá farba na podvedomej úrovni ?
e-mail: andrea.urbasikova.nlp@gmail.com


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára